FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Dyskusja o krytyce filmowej w nowych mediach
Z kraju

W najbliższy czwartek w warszawskim Zamku Ujazdowskim, sali kinowej CSW, odbędzie się dyskusja pode hasłem "Krytyka filmowa i nowe media". Do udziału w panelu organizatorzy zaprosili m.in. dziennikarza Stopklatki - Artura Cichmińskiego, a także Marcina Pietrzyka, oraz Jacka Rakowieckiego. Spotkanie poprowadzi Mateusz Werner

Gwałtowny rozwój internetu zmienia na naszych oczach dotychczasowe formy obiegu informacji i tworzy nowy model kreowania opinii publicznej. Oznacza to rewolucje w dziennikarstwie i publicystyce kulturalnej. Ma także wpływ na krytykę filmową. W jaki sposób polska krytyka filmowa reaguje na te zmiany? Jak zmienia się jej warsztat, relacje ze światem filmu, etos zawodowy? Tysiące anonimowych kinomanów i dziennikarzy-amatorów tworzących swoje blogi, rankingi, moderujących fora internetowe stanowią coraz silniejszą przeciwwagę dla mediów tradycyjnych - gazet, programów radiowych i telewizyjnych. Mateusz Werner rozmawia z krytykami filmowymi o najnowszych trendach w polskiej krytyce i o ich wpływie na odbiór kina w Polsce.

Mateusz Werner - Krytyk filmowy i literacki, eseista. Ukończył Wydział Polonistyki UW a w 2001 roku Szkołę Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Junior Fellow wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku. Doktorat o nihilizmie i nowoczesności obronił w Instytucie Badań Literackich PAN. Redaktor kwartalnika "Kronos". Był jednym z tłumaczy książki Martina Heideggera o Nietzschem (PWN, tom 1 - 1998, tom 2 - 1999). W latach 2001-2010 kurator programu filmowego w Instytucie Adama Mickiewicza. Obecnie adiunkt na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW.

Dyskusja zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem FILM 1,2

Spotkanie odbędzie się w ramach Programu Audytorium CSW Zamek Ujazdowski.
20.01.2011 (czwartek), godz. 17.30
Sala kinowa / CSW Zamek Ujazdowski


Filmowa Góra za www.stopklatka.pl

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356