FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Już 28 stycznia do kin zawita zwycięzca ubiegłorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego - "Pogorzelisko"
Z kraju

Podczas lektury testamentu swojej matki u notariusza Lebela, rodzeństwo Jeanne i Simon Marwan otrzymują dwie koperty -jedną przeznaczoną dla ich ojca, którego uważali za zmarłego oraz drugą przeznaczoną dla brata, o którego istnieniu nie mieli pojęcia. Jeanne odnajduje w tym klucz do milczenia matki na kilka ostatnich tygodni przed jej śmiercią. Decyduje się natychmiast wyjechać na Bliski Wschód, by poznać nieznaną dotąd przeszłość swojej rodziny.

Simon nie przywiązuje tak wielkiej wagi do pośmiertnej prośby matki, którą pamięta, jako chłodną i zamkniętą kobietę. Jednak miłość do siostry zmusza go, aby dołączył do Jeanne w podróży do kraju przodków śladem ich matki - kobiety zupełnie odmiennej od tej, którą znał. Rodzeństwo, wspierane przez notariusza Lebela, ponownie poznaje historię matki, odkrywając tragiczne przeznaczenie wykute przez wojnę, nienawiść oraz... odwagę wyjątkowej kobiety.

Adaptacja znanej sztuki Wajdi Mouawada "Incendies" (Pogorzelisko), jestporuszająca historią, która przenosi horror wojny do sfery osobistych przeżyć, przynosząc mocne i poetyckie świadectwo dla niezatartych blizn, powstałych w wyniku przebywania w kręgu przemocy oraz niesamowitej siły przetrwania.


Scenariusz i reżyseria: Denis Villeneuve
Scenariusz oparty na sztuce Wajdi Mouawada
W rolach głównych: Lubna Azabal, Mélissa Désormeaux-Poulin,
Maxim Gaudette, Rémy Girard

Filmowa Góra za www.filmforum.pl

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356