FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Zielona Góra zagra w serialu
Z kraju
39 i pół zielona góra"39 i pół" w Winnym Grodzie!
Każdy ma szansę zagrać w popularnym serialu TVN "39 i pół" jako kibic Zielonogórskiego Klubu Żużlowego. Jak tego dokonać? Po prostu trzeba być we właściwym miejscu i czasie wyznaczonym przez realizatorów. 2 maja 2009 roku w sali sesyjnej zielonogórskiego ratusza odbyła się konferencja prasowa z udziałem realizatorów serialu. W spotkaniu brali udział: producentka  serialu Justyna Pawlak i reżyser Łukasza Jaworskiego.
Spotkanie prowadził Kierownik Biura Prezydenta Miasta Zielona Góra Tomasz Nesterowicz. "39 i pół" to polski serial komediowy emitowany przez stację TVN od 4 marca 2008 roku. Serial przedstawia perypetie Darka Jankowskiego (Tomasz Karolak), kibica zielonogórskiego klubu żużlowego "Falubaz", jego rodziny, przyjaciół i znajomych. Bohater jest mężczyzną tuż przed czterdziestką, który przeżywa kryzys wieku średniego.

Realizatorzy przyjechali do naszego miasta, by zaplanować zdjęcia do serialu. Ich wizyta jest odpowiedzią na pytanie zielonogórzan: "Dlaczego w TVN pokazuje się serial o ludziach z naszego miasta bez pokazania jego uroków?". W czerwcu ubiegłego roku producentka pierwszy raz przyjechała na zielonogórski stadion żużlowy, obejrzała mecz i... złapała bakcyla. Efekt jest taki, że w dwóch odcinkach serialu zobaczymy Zieloną Górę.

O nagrania z naszego miasta zabiegał również Prezydent Janusz Kubicki, nieustannie zapraszając filmowców do Zielonej Góry. I udało się. Ekipa ma już na ten cel budżet i co najważniejsze została podjęta decyzja o planie zdjęciowym w Zielonej Górze. Już wiadomo, że kilkanaście scen z udziałem aktorów będzie kręcone: na deptaku, na winnicach i w Palmiarni, na lotnisku w Przylepie i oczywiście na stadionie żużlowym.

Propozycję udziału w serialu "39 i pół" otrzymał Prezydent Janusz Kubicki oraz wszyscy zielonogórzanie. Każdy kto przyjdzie 23 maja 2009 roku o godzinie 14:00 na stadion przy ulicy Wrocławskiej weźmie udział w inscenizacji meczu żużlowego. Należy się dobrze przygotować, bo zdjęcia będą trwały do godziny 22:00. Dla tych, którzy przyjdą obiecano niespodzianki.

Ekipa realizatorów serialu przyjedzie 20 maja 2009 roku i będzie liczyła około 50 osób. Wśród nich między innymi: Tomasz Karolak (Darek), Alan Andersz (syn Anny i Darka), Krzysztof Banaszyk ("Korba", członek zespołu Dirty Track) oraz nowa gwiazda serialu Marina Łuczenko (Chelsea Amanda - domniemana córka Darka, o istnieniu której dowiaduje się po 19 latach).

żródło: www.zielona-gora.pl
 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 391