FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Kibice Falubazu proszeni na plan "39 i pół"!
Z kraju

22 maja o godzinie 18.30 kibice Falubazu proszeni na plan zdjęciowy ! Właśnie wtedy w ogródku 4 Róż dla Lucienne przy zielonogórskim ratuszu ekipa realizacyjna "39 i pół" rozpocznie swoje zdjęcia na które zaprasza wszystkich chętnych. Aby znaleźć się wśród statystów na planie zdjęciowym tego popularnego serialu TVN należy:

 

- wcześniej zgłosić pisemnie (wpisać się na listę)  chęć udziału w ogródku 4 Róż dla Lucienne lub samym klubie (ul.Stary Rynek 17)

- mieć ukończone 18 lat

- być wyposażonym  w tzw. "niezbędnik kibica" związany z Zielonogórskim Klubem Żużlowym KS "Falubaz"  (koszulki, szaliki, flagi, trąbki itp.)

- zgłosić się na plan zdjęciowy 22 maja o godz. 18.00 w Ogródku Klubu Artystycznego 4 Róż dla Lucienne przy Zielonogórskim Ratuszu

"39 i pół" to polski serial komediowy emitowany przez stację TVN od 4 marca 2008 roku. Serial przedstawia perypetie Darka Jankowskiego (Tomasz Karolak), kibica zielonogórskiego klubu żużlowego "Falubaz", jego rodziny, przyjaciół i znajomych. Bohater jest mężczyzną tuż przed czterdziestką, który przeżywa kryzys wieku średniego.
Wizyta twórców serialu jest odpowiedzią na pytanie zielonogórzan: "Dlaczego w TVN pokazuje się serial o ludziach z naszego miasta bez pokazania jego uroków?". W czerwcu ubiegłego roku producentka pierwszy raz przyjechała na zielonogórski stadion żużlowy, obejrzała mecz i... złapała bakcyla. Efekt jest taki, że w dwóch odcinkach serialu zobaczymy Zieloną Górę.
O nagrania z naszego miasta zabiegał również Prezydent Janusz Kubicki, nieustannie zapraszając filmowców do Zielonej Góry. I udało się. Ekipa ma już na ten cel budżet i co najważniejsze została podjęta decyzja o planie zdjęciowym w Zielonej Górze. Już wiadomo, że kilkanaście scen z udziałem aktorów będzie kręcone: na deptaku, na winnicach i w Palmiarni, na lotnisku w Przylepie i oczywiście na stadionie żużlowym.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 391