FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Druga edycja Katalogu Scenarzystów Polskich
Z kraju

W ramach Script Forum, scenariuszowej konferencji, będącej branżową częścią Lata Filmów (7-11 lipca w Warszawie), powstaje druga edycja Katalogu Scenarzystów Polskich. To pierwsza próba stworzenia rejestru scenarzystów polskich, zawierająca dane kontaktowe oraz opisy projektów, w formie drukowanej i internetowej. Katalog stanowi narzędzie do pozyskania producenta, nawiązania współpracy, pozwala też zorientować się nad jakimi projektami i tematami aktualnie pracują scenarzyści w Polsce. Katalog jest stale dostępny na stronie www.latofilmow.pl.

Główna część Katalogu powstaje na podstawie specjalnie przygotowanej ankiety, wypełnianej przez scenarzystów. W formularzu znajdują się pytania m.in. o dane kontaktowe, doświadczenie zawodowe, a także projekty, nad którymi autor aktualnie pracuje. Podobnie, jak w ubiegłorocznej edycji, oprócz wpisów scenarzystów w Katalogu znajdą się m.in. ciekawe wywiady, biogramy wykładowców, projekty uczestników szkoleń, program II Forum Scenarzystów i wiele informacji praktycznych.

Organizatorzy zachęcają do umieszczania swoich wpisów w Katalogu także przedstawicieli innych zawodów filmowych, którzy chcą akredytować się na tegorocznym Script Forum. Aby umieścić swój wpis w Katalogu wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie www.latofilmow.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 czerwca. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pierwsza edycja Katalogu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, na zaproszenie do wpisu do Katalogu Scenarzystów Polskich 2008 odpowiedziało ponad 170 osób. Wydrukowano 350 egz., ponad 100 egz. rozeszło się na płytach CD, zanotowano ponad 5000 wywołań ze strony internetowej.
Script Forum to branżowa konferencja scenariuszowa w ramach Lata Filmów w Warszawie, obejmująca liczne debaty, wykłady, seminaria, szkolenia oraz II Forum Scenarzystów. Script Forum odbywa się dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich.
Informacje: www.latofilmow.pl

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 391