FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


"Wojna polsko-ruska" przebojem w kinach
Z kraju

Entuzjastycznie przyjęta przez krytyków ekranizacja powieści Doroty Masłowskiej zdobyła również uznanie publiczności i weszła przebojem do kin. Na "Wojnę polsko-ruską" Xawerego Żuławskiego poszło w pierwszy weekend 85 070 widzów. W całej Polsce daje to rewelacyjny wynik 1 165 widzów na jedną z 73 kopii filmu.Porównywany z filmem Xawerego Żuławskiego "Dzień świra" w reżyserii Marka Koterskiego obejrzało w weekend otwarcia 35 266 widzów - 953 widzów na kopię.

 

"Wojna polsko-ruska", to ekranizacja bestsellerowej powieści Doroty Masłowskiej z Borysem Szycem, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. W filmie występują również: Roma Gąsiorowska ("Pitbull"), Sonia Bohosiewicz ("Rezerwat"), Anna Prus ("Ja wam pokażę!") i Maria Strzelecka ("Chaos"). Autorem scenariusza i reżyserem jest Xawery Żuławski, laureat nagrody za filmowy debiut na FPFF w Gdyni 2008.
Filmowa "Wojna polsko-ruska" to pełna adrenaliny, bezkompromisowa opowieść o młodych ludziach głodnych emocji i przeżyć, i o nieokiełznanej sile ich wyobraźni. To filmowy rollercoaster o łapczywej miłości, która totalnie potrafi odmienić zwyczajne życie. Film jest opowieścią o sile uczuć, które sprawiają, że chcemy w życiu spróbować wszystkiego oraz zderzyć oczekiwania z własną wyobraźnią.
Film zrealizowano z niesamowitą dynamiką wykorzystując rewelacyjne efekty specjalne, popisy kaskaderskie, dynamiczną muzykę i montaż. Niezapomniane dialogi czynią film odważnym krokiem w rozwoju filmowego języka mówiącego o młodych dla młodych.

(źródło: www.stopklatka.pl)

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 391