FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Ruszyła akcja ratowania miesięcznika "Kino". Możesz pomóc!
Z kraju

Kilka dni temu media poinformowały o tym, że miesięcznik "Kino" może upaść, a numer wakacyjny będzie ostatnim jaki trafi do czytelników. Na reakcję środowiska filmowego nie trzeba było długo czekać. Poniżej jedna z takich inicjatyw.O swoim pomyśle na ratowanie miesięcznika "Kino" pisze Agnieszka Wąsowska z DKF Overground. Oto jej apel:


Dwa dni temu dowiedziałam się, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło wstrzymać dofinansowanie dla Miesięcznika KINO. Nie muszę chyba dodawać, że dla niszowego pisma prezentującego bardzo wysoki poziom oznacza to poważne problemy. Miesięcznik KINO to nie tylko pismo, do którego piszą najznamienitsze postaci polskiej krytyki filmowej. KINO to instytucja dbająca o kinomanów, animator życia kulturalnego, organizator Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, wydawca książek o tematyce filmowej. KINO dba o czytelników zapraszając ich na specjalne pokazy, proponując proste konkursy pełne świetnych nagród. KINO wreszcie patronuje najważniejszym filmowym imprezom w kraju, wspiera też małe przedsięwzięcia, choćby takie jak DKF Overground. Czas zwrócić Miesięcznikowi KINO wszystko to, co daje kulturze filmowej w Polsce.

Najlepszym sposobem jest zakup prenumeraty KINA. Ale jako instytucje związane z filmem możemy zrobić coś jeszcze - zachęcać naszych czytelników, widzów, słuchaczy, przyjaciół i bywalców do prenumerowania KINA i przekazywania informacji dalej. Wszyscy mamy strony internetowe, blogi, wizytówki - również nasze osobiste. Przygotowałam guzik, który łatwo wkleić na każdą stronę w internecie. (kod znajdziecie tu: http://pastebin.com/f1a7ad9b7). Osoby klikające w guzik zostaną przekierowane w strony KINO Pomoc, która prezentuje problem i zachęca do wspierania KINA. Wkrótce pojawią się tam również adresy stron i nazwy instytucji, które włączają się w ratowanie Miesięcznika KINO.

Więcej informacji znajdziecie tu: http://kino.wasowska.net/kino-pomoc/ Możecie też pomóc w promocji akcji na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/KINO-Pomoc/94570356435?ref=nf

 

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 391