FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


dokumentART - Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych
Z kraju

Trwa nabór na dokumentART - Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych. Co roku w Szczecinie i Neubrandenburgu spotyka się europejska innowacyjna scena filmu dokumentalnego. Prezentowane są filmy rejestrujące zmiany pomiędzy tradycją i awangardą, dotykające i przekraczające granice gatunku.


Oto komunikat organizatorów:

Czekamy na zgłoszenia - głównie młodych twórców filmowych, niekoniecznie uznanych na europejskiej scenie. Nadsyłane mogą być filmy dokumentalne oraz video we wszystkich dostępnych formatach filmowych i video (poza Cinemascope i 16:9). Do selekcji dopuszczane są wyłącznie filmy o długości nie przekraczającej 60 minut i powstałe po 01.01.2008.

Szczególny nacisk położony jest na premiery filmowe produkcji europejskich, względnie polskich lub niemieckich. Pożądane są kopie z napisami polskimi, niemieckimi lub angielskimi.

Każdego roku w programie międzynarodowym prezentowana jest jedna ze szkół filmowych. Obok konkursu filmów z całej Europy dokumentART oferuje dodatkowe forum kina wschodnioeuropejskiego. W ten sposób promowana jest twórcza dyskusja młodych filmowców z Europy Wschodniej i Zachodniej w kontekście politycznego poszerzenia Europy. Ofertę zamykają pokazy specjalne, retrospektywy oraz oferty dodatkowe zorientowane regionalnie. Od 2005 r. ma miejsce znakomita wymiana programowa z koszalińskim Festiwalem Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

Więcej informacji, regulamin, druk zgłoszenia: www. dokumentart.org (Anmeldung 2009).

Na zgłoszenia czekamy do 30.06.2009

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 391