FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


FG 2007 - Zgorzelec
Filmowa Kuźnia.

ImageNa kolejnym spotkaniu filmowym w Kuźni 18 lipca widzowie głosowali na filmy z kategorii LUDZKI DRAMAT i LUDZIE TOKSYCZNI. Po podsumowaniu głosów najlepsze okazały się produkcje: NAJŚWIĘTRZE SŁOWA NASZEGO ZYCIA,  NOCNY EKSPRES i  LOVETOMATO. Tradycyjnie spośród oddanych głosów wylosowano osobę, tym razem Sylwię Zalewską, której szef Kuźni Robert Gruszecki wręczył w nagrodę szampana.

 
Filmowa Góra rozwija współpracę z artystami.

Image11 lipca w Kuźni po obejrzeniu filmów konkursowych w ramach Filmowej Góry mieliśmy przyjemność obejrzeć film jednego z uczestników tego wieczoru, reżysera z Goerlitz - Jurgena Hoppmanna. Muzyka do filmu p.t. "Willkommen - Witamy" jest autorstwa zgorzeleckiego zespołu Freeqy J. Band.

 
BIESIADA FILMOWA W KUŹNI

ImageDrugie festiwalowe spotkanie ze zgorzeleckimi widzami miało miejsce 5 lipca w Kuźni, gdzie obejrzeliśmy KOKTAJL Z POLSKIEGO KINA OFFOWEGO grupy filmowej A’YOY, a także film Władysława Sikory „Ludzie stąd”. Ogłoszono też wspólną możliwość wyboru najlepszego z konkursowych filmów, które zostaną zaprezentowane na Festiwalu. Bywalcy spotkań i widzowie będą oddawać swoje głosy w specjalnie przygotowanych w tym celu ankietach. Spośród nich wylosowany będzie zwycięzca, dla którego Robert Gruszecki wspaniałomyślnie ufundował obiad/kolację w Restauracji Kuźnia. W ten oto sposób Zgorzelec wytypuje własną propozycję najlepszego filmu OFFowego, obok propozycji zgorzeleckiego Jury. Być może typy te okażą się zbieżne.

 
OTWARCIE FESTIWALU
Image W dniu 4 lipca o 20.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury otwarto Festiwal FILMOWA GÓRA. Koordynator Mariusz Tokarczyk powitał publiczność festiwalową  i przybliżył ideę projekcji filmów na letnich scenach zgorzeleckich w Kuźni i Piwnicy Staromiejskiej. Imprezę otworzył film dokumentalny i paradokumentalny „Klinika” w reż. Tomasza Wolskiego – laureat Małego Pagórka w zeszłorocznej edycji FILMOWEJ GÓRY.
 
Filmowa Góra - Zgorzelec

Obok pięciu innych miast Zgorzelec w porozumieniu z Fundacją KOMBINAT KULTURY z Zielonej Góry otwiera w tym roku scenę festiwalową dla kina Niezależnego w ramach FILMOWEJ GÓRY 2007. Dzięki otwartości na działania kulturalne burmistrza Rafała Gronicza oraz wiceburmistrza Radosława Baranowskiego po raz pierwszy obserwujemy współdziałania kilku ośrodków animacyjnych w ramach wspólnego celu.

 Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 183