FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


BIESIADA FILMOWA W KUŹNI

ImageDrugie festiwalowe spotkanie ze zgorzeleckimi widzami miało miejsce 5 lipca w Kuźni, gdzie obejrzeliśmy KOKTAJL Z POLSKIEGO KINA OFFOWEGO grupy filmowej A’YOY, a także film Władysława Sikory „Ludzie stąd”. Ogłoszono też wspólną możliwość wyboru najlepszego z konkursowych filmów, które zostaną zaprezentowane na Festiwalu. Bywalcy spotkań i widzowie będą oddawać swoje głosy w specjalnie przygotowanych w tym celu ankietach. Spośród nich wylosowany będzie zwycięzca, dla którego Robert Gruszecki wspaniałomyślnie ufundował obiad/kolację w Restauracji Kuźnia. W ten oto sposób Zgorzelec wytypuje własną propozycję najlepszego filmu OFFowego, obok propozycji zgorzeleckiego Jury. Być może typy te okażą się zbieżne.

Trzeba przyznać, że pomysł wyjścia z ekranem do miejsc bardziej przyjaznych niż sale kinowe okazał się trafiony. W tym kameralnym klimacie restauracji, sącząc piwo, czy napoje w blasku niepozornych świateł, udało się wnieść do atmosfery „kaganek” kultury rozrywkowej. Tak oto blisko 50-osobowa publiczność śmiała się do łez przy filmach kabaretowych, żartobliwych, bazujących na grach słownych i obyczajowych grupy A’YOY. Nawet przypadkowi goście restauracji pozostali na dłużej tego wieczoru, zainteresowani projekcjami.

            Kto nie był, niech żałuje! Ma jednak szansę uczestniczyć w kolejnych spotkaniach na scenach festiwalu FILMOWA GÓRA – w każdą środę w KUŹNI i każdy czwartek w PIWNICY STAROMIEJSKIEJ. Przypominamy i zapraszamy!

(krys)

Image

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356