FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmowa Góra rozwija współpracę z artystami.

Image11 lipca w Kuźni po obejrzeniu filmów konkursowych w ramach Filmowej Góry mieliśmy przyjemność obejrzeć film jednego z uczestników tego wieczoru, reżysera z Goerlitz - Jurgena Hoppmanna. Muzyka do filmu p.t. "Willkommen - Witamy" jest autorstwa zgorzeleckiego zespołu Freeqy J. Band.

Poniżej informacje na temat tego materiału dokumentalnego, przytoczone ze strony  http://www.arsastrologica.com/witamy.htm :

 „W związku z budową europejskiej stolicy kultury, powstał film pt: „Willkommen-Witamy“, nakręcony przez niemieckiego reżysera Jürgena G. H. Hoppmanna. Muzykę do filmu zrobił, polski kompozytor Valerian Zieliński, lider zespołu „Freeqy J.Band“. […] Film autorstwa reżysera Jürgena G.H. Hoppmanna, po raz pierwszy pokazany został na największych targach turystycznych w Berlinie, ITB, na specjalne życzenie biuro Stolica Europejska Kultury Görlitz-Zgorzelec 2010 z Görlitz. Podczas projekcji filmu mieliśmy zaszczyt występować na żywo, dla p. Barbara Ludwig (Minister Kultury i Sztuki z Niemiec). Całość uzupełniała wspaniała improwizacja niemieckich tancerzy.  Jak zapewne wiecie o tytuł stolicy europejskiej ubiegało się bardzo dużo miast. Na koniec zostało tylko Zgorzelec-Görlitz oraz Essen. Pomimo tego, że walczyliśmy wspólnie z niemieckim miastem nie udało nam się wygrać, a tytuł dostało miasto Essen. Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ będziemy walczyć dalej, a Essen musi z nami teraz współpracować i pomagać. Takie dostali warunki z Brukseli. Film nasz ukazuje dwa miasta. Dwa rożne miasta. Dwa rożne narody. Pomimo różności potrafimy wspólnie działać i wspólnie starać się o jedno. Jesteśmy Europa-Miastem!  […] Film jest najlepszą wizytówką na pokazanie współpracy polsko-niemieckiej. Niemiecki reżyser, polscy muzycy. To już jakieś osiągnięcie. […]”

 12 lipca w Piwnicy Staromiejskiej FILMOWA GÓRA prezentowała film Witolda Leszczyńskiego "ŻYWOT MATEUSZA"  przy nieco mniej licznej widowni, niż dnia poprzedniego. Postanowiono ustawić projektor tak, by ten czarno-biały film wyświetlał się na ścianie wieży Młyna Trójkołowego, ze względu na większe rozmiary niż przygotowany wcześniej ekran. Tydzień później podobnie  zainicjowano pokaz filmu "WIELKI ŚWIAT".

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 34