FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


FG 2007 - Zielona Góra
Filmowa Góra 2007 - po finale...

ImagePo tegorocznej Filmowej Górze pozostaje już tylko wspomnienie... I może jeszcze poczucie dobrze zrealizowanego zadania... odrobina zmęczenia... resztki adrenaliny... dość duża dawka satysfakcji... jeszcze większe widoki na przyszłość... i ogromna radość z naszej wiernej publiczności... i faktu, że kino niezależne, niezależnie od warunków ma się świetnie... Co jeszcze pozostaje po Filmowej Górze? Przyczyna i skutek naszego Festiwalu, to, co najważniejsze i podstawowe: f i l m y.  I to nie byle jakie filmy, ale w pełni profesjonalnie nakręcone. Filmy z dobrym scenariuszem, znakomitą realizacją obrazu, dźwięku, gry aktorskiej i przede wszystkim:  z   p a s j ą. Pozostaje dla Nas także kilka liczb. Liczb może dla niektórych banalnych lecz dla Nas bardzo ważnych.

 
Tuż przed finałem III LFKN Filmowa Góra 2007.

ImageOd 05 lipca widzowie Filmowej Góry, oglądali równolegle filmy festiwalowe w 6 miastach; Białej Cerkwi, Gubinie, Glasgow, Tarnowie, Zgorzelcu i Zielonej Górze. Zaprezentowano 65 filmów konkursowych w 7 kategoriach. Widzowie festiwalu byli również Jurorami przyznającymi tzw.Małe Pagórki najlepszym filmom z poszczególnych kategorii, tym samym nominując je do tytułu Filmowego Pagórka, jaki otrzyma zwycięzca całego festiwalu. Ostatecznej oceny filmów wybranych przez publiczność dokonują jurorzy poszczególnych scen festiwalowych. Ponadto swoje nagrody specjalne przyznają Ryszard Ścigała Prezydent Miasta Tarnowa - STATUETKA LELIWITY, Starosta Tarnowski Mieczysław Kras - PUCHAR TARNOWSKIEGO STAROSTY , oraz Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki - FILMOWE GRONO. nagrody specjalne zostaną przyznane niezależnie od ocen jurorów...

 
ZAMKNIĘCI W CELULOIDZIE czyli najnowsze dziecko Władysława Sikory

ImageW przeddzień III LFKN Filmowa Góra 2007 wracamy na zielonogórskie podwórko. idealnym uzupełnieniem dotychczas prezentowanych dzieł, nie istniejącej już(!), Wytwórni Filmowej A'YOY będzie ROBIN HOOD - CZWARTA STRZAŁA. To ich pierwsza duża produkcja pochodząca z 1997 roku. o czym jest film łatwo się domyśleć.  Dawno temu w Anglii żył banita imieniem Robin, ksywa Hood. Szlachetny, odważny, sprawny, przystojny... Banda Robin Hooda zabierała bogatym i dawała biednym. Byli dobrymi bandytami. Któż nie zna tej historii. Mroki dziejów, wyzysk człowieka, feudalizm. Klimat tylko pozornie nie nadający się na komedie. Jak poradzili sobie z tym kabareciarze z Zielonogórskiego Zagłębia? Zobaczymy. Zobaczymy także najnowszy film Władysława Sikory ZAMKNIĘCI W CELULOIDZIE…

 
Filmowa Góra 2007 - Fabula Rasa.

ImageWedług Arystotelesa "tabula rasa to niezapisana tablica, jaką według niego jest człowiek zaraz po urodzeniu, a która zostaje zapisana stopniowo w ciągu życia i zdobywania doświadczeń." Fabula Rasa jest swego rodzaju parafrazą tego filozoficznego pojęcia. Reżyser filmu fabularnego, musi posiadać doświadczenie, intuicję i charakter. Za każdym elementem składającym się na film fabularny, scenariusz muzyka, montaż, obsada.., stoi przecież człowiek, artystyczna indywidualność. Tylko reżyser, który potrafi zebrać, zgrać odpowiednią ekipę i wkomponować jej potencjał we własny projekt artystyczny, może sobie pozwolić na realizację dobrego filmu fabularnego. Zapisanie białego ekranu własną wizją.

 
Dokument i paradoklument - po projekcjach

ImageDOKUMENT i PARADOKUMENT to kategoria szczególna dla Filmowej Góry. Wszak z niej właśnie wyłoniono najlepszy film festiwalu ubiegłorocznej edycji - KLINIKA Tomasza Wolskiego. Doskonale, to pamięta zwłaszcza zielonogórska publiczność, jak i to, że ten styl w kinie niezależnym obfituje w dobre filmy. Tak było i tym razem, a pokaz konkursowy w Zielonej Górze ściągnął całkiem liczną publikę. Pomimo niebylejakiej konkurencji, jakim był koncert Casarii Evory. Widzowie jednak się nie zawiedli jeśli chodzi o jakość prezentowanych prac, a zaczęło się również muzycznie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 106