FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmowa Góra na Targach ITB w Berlinie
Z kraju

Winobranie, Festiwale Filmowa Góra i Róże Jazz Festival oraz pokazy mody najnowszej kolekcji SOLIDARITY Ewy Minge zaprezentowała Zielona Góra w dniach 08-13 marca 2011 r  na największych na świecie targach turystycznych - 45 Międzynarodowych Targach ITB w Berlinie. Specjalnymi gośćmi stoiska byli Lech Wałęsa i Miss Polski Agata Szewioła.


Tegoroczna edycja Targów była bardzo ważna,  ponieważ w roku bieżącym Polska była oficjalnym krajem partnerskim.  W uroczystości otwarcia w dniu 8 marca wziął udział Gość Honorowy był Prezydent  RP Lecha Wałęsa,. Wieczorny spektakl przygotowany został przez Platige Image pod kierownictwem  Tomasza Bagińskiego we współpracy z Agustinem Egurrolą. Nowoczesne i intrygujące filmy w technologii 3D w połączeniu z tańcem zachwyciły publiczność. Zwieńczeniem wieczoru był poczęstunek z daniami kuchni polskiej przygotowany pod kierunkiem znakomitego polskiego Szefa Kuchni – Roberta Sowy.

Kombinat Kultury uczestniczył w ramach Zielonej Góry, która otworzyła Targi bardzo mocnym akcentem, prezentując w dniach 9-10 marca wraz z Agencją modelek PRINCES, - najnowszą kolekcję Ewy Minge SOLIDARITY prezentowaną do tej pory tylko w Nowym Yorku. Przez cały czas targów można było oglądać spoty reklamowe zapraszające na najbardziej chyba znaną w Polsce i Europie imprezę Winnego Grodu - na Winobranie oraz na Filmową Górę, Róże Jazz Festiwal oraz inne projekty EUROPEJSKICH OGRODÓW SZTUKI. Trzeba przy tym zaznaczyć że, Filmowa Góra jest obecna w Berlinie już po raz trzeci, i obok innych projektów KOMBINATU KULTURY jest jednym z nielicznych kulturalnych projektów które od lat promują Zieloną Górę i Lubuskie na targach turystycznych w Berlinie Londynie,Warszawie, Poznaniu czy Łodzi.Głównym Organizatorem i Gospodarzem stoiska Lubuskiego na ITB była Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna LOTUR, natomiast Stoisko Narodowe Polski zostało sfinansowane w ramach Projektu „Promujmy Polskę razem” – z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.


 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 183