FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Zielona Góra - Program

PROGRAM TYGODNIA FINAŁOWGO

6. FESTIWAL KINO POZA KINEM

FILMOWA GÓRA 2010

 

 

 

SOBOTA 21 SIERPNIA

11.00 | BWA

Filmowa Góra Dzieciom - Nowe Kino Duńskie "Święta Karli" reż. Charlotte Schs Bostrup

 

12.00 | Klub 4 Róże dla Lucienne

duża sala: Powtórka Filmów konkursowych - Etiudy Studenckie

sala kameralna: video wystawa "Szkoła Plakatu Polskiego"

Codzienna zmiana zmiana ekspozycji.

 

 

18.00 | BWA

Retrospektywa Festiwali Partnerskich - Wyścig Jaszczurów

 

NIEDZIELA 22 SIERPNIA

 

11.00 | BWA

Filmowa Góra Dzieciom - Instytut Cervantesa, filmy międzynarodowej akcji "Metr od Ziemi"

- Hejnalista z wieży (turlające się głowy)

- Buscando a Rehimo (W poszukiwaniu Rehimo, Tetuana)

- Un nuevo cuento chino (Nowa chińska baśń, Pekin)

 

12.00 | Klub 4 Róże dla Lucienne

sala duża: Powtórka Filmów Konkursowych - Granie na Ekranie

 

18.00 | BWA

Retrospektywa Festiwali Partnerskich - Żydowskie Motywy

 

21.00 | Ogródek  4 Róże dla Lucienne

Granie na Ekranie  - druga strona płyty;

- Roskilde  reż. Ulrik Wivel

- m.in.: „Głęboko z Gardła - warszawski Beat-Box" reż. Kamil Wilczyński

 

PONIEDZIAŁEK 23 SIERPNIA

 

11.00 | BWA

Filmowa Góra Dzieciom

- Nowe Kino Duńskie „Kolarz i tancereczka - baśń o dwóch komarach” reż. Jannik Hastrup i Flemming Quist Moller

- Zielona Kredka

 

12.00 | Klub 4 Róże dla Lucienne

sala duża: Powtórka Filmów Konkursowych - Animacja Film Eksperymentalny

 

16.00 | Klub 4 Róże dla Lucienne

sala kameralna: SZTUKA REPORTAŻU - spotkanie z Leszkiem Ciechońskim i Aliną Suworow

 

18.00 | BWA

Retrospektywa Festiwali Partnerskich - OFF CINEMA

 

21.00 | Ogródek  4 Róże dl Lucienne

Fundacja Filmowa  Warszawa

- Dzieci Wermachtu

- Epidemia Miłości

- FG the Best

 

WTOREK 24 SIERPNIA

 

12.00 | 4 Róże dla Lucienne

sala duża: Powtórka Filmów Konkursowych - Komedia, Humor, Pastisz

 

 

16.00 | Klub 4 Róże dla Lucienne

sala kameralna: SZTUKA MONTAŻU FILMOWEGO - warsztaty prowadzi Adam Kwiatek cz.1

 

18.00 | BWA

Retrospektywa Festiwali Partnerskich - ZOOM-Zbliżenia

 

21.00 | Ogródek  4 Róże dl Lucienne

Filmowe Podlasie Atakuje! gość: Wojciech Koronkiewicz

 

ŚRODA 25 SIERPNIA

 

12.00 | Klub 4 Róże dla Lucienne

sala duża: Powtórka Filmów Konkursowych - Profilaktyka Społeczna

 

16.00 | Klub 4 Róże dla Lucienne

sala kameralna: SZTUKA MONTAŻU FILMOWEGO - warsztaty prowadzi Adam Kwiatek cz.2

 

18.00 | BWA

Retrospektywa Festiwali Partnerskich - OKFA

 

21.00 | Ogródek  4 Róże dl Lucienne

Kategoria konkursowa FG 2010: Fabula Rasa,

Wybór nagrody Małego Pagórka


Czwartek 26 SIERPNIA

 

12.00 | 4 Róże dla Lucienne

duża sala: Powtórka Filmów Konkursowych - Dokument i Paradokument

 

 

16.00 | Klub 4 Róże dla Lucienne

duża sala: SZTUKA OBRAZU - Spotkanie z Andrzejem Wolfem

 

18.00 | BWA

Retrospektywa Festiwali Partnerskich - dokumentART

 

21.00 | Ogródek  4 Róże dl Lucienne

Ogłoszenie Laureatów Nagród pozaregulaminowych,

Wybór Nagrody Głównej Publiczności Filmowej Góry - "Dużego Pagórka"

(suma głosów scen: Białystok, Warszawa, Supraśl, Zielona Góra)

 

22.30 | Klub 4 Róże dla Lucienne

Czwartkowa Prywatka u Michała w Filmowym Klimacie

 

Piątek 27 SIERPNIA

 

12.00| Klub 4 Róże dla Lucienne

sala duża: Filmowa Góra the Best

 

11.00 | BWA

Zamknięte Obrady JURY FG 2010

 

15.00 | Klub 4 Róże dla Lucienne

duża sala: SZTUKA Walki bez Walki - POLSKA ZIELONA SIEĆ

- Poison Fire

- Copper Age

- oraz filmy Amnesty International (Maraton Pisania Listów)

 

17.00 |BWA

Pierwsze oficjalne podsumowanie obrad JURY FG 2010

Spotkanie Jurorów z dziennikarzami

 

20.00 | Teatr Lubuski

 

- Gala Finałowa - ogłoszenie wyników i wręcznie nagród Jury, Publiczności

oraz Nagród pozaregulaminowych, a także nominacji Filmowej Góry do

Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego

 

- Wręczenie Nagrody Honorowej FFKN Filmowa Góra pod

Patronatem Wicemarszałek Elżbiety Polak - "Oczy Szeroko Otwarte"

(Nagroda jest specjalnym wyróżnieniem osób, które w znaczący sposób

wpłynęły na rozwój polskiego kina)

 

- Pokaz specjalny filmu Tomasza Bagińskiego "Kinematograf"

koncert specjalny zespołu Soniamiki

 

21.00 | Ogródek 4 Róże dla Lucienne

Filmowa Góra the Best

 

 

 

ponadto na Starym Rynku do końca miesiąca

wystawa plenerowa „100 LAT POLSKIEGO FILMU. 1908 – 2008”

 

 

www.filmowa-gora.pl

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:





Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 1234