FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Znamy już datę otwarcia i program Filmowej Góry 2011

Znamy już program VII Festiwalu KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA. Po wielu perturbacjach Festiwalowi mówimy START! Festiwal rozpoczynamy 01.08 w poniedziałek projekcjami filmów CALIFORNIA DREAMIN' i UCIECZKA. Zapraszamy także 03 sierpnia  o godzinie 19.00 na otwarcie wystaw " POLSKIE AKTORKI FILMOWE" i "WSZYSTKO NA SPRZEDAŻ. ZAGRANICZNE PLAKATY DO FILMÓW ANDRZEJA WAJDY" które staną pod Zielonogórskim Ratuszem. Wydarzenie to odbywa się przy współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej w Warszawie. Tego dnia także wystartuje pięć Festiwalowych Scen w Polsce


AKTORKI POLSKIEGO FILMU

Wystawa przedstawia sylwetki 55 polskich aktorek filmowych – od Poli Negri do Karoliny Gruszki – fotografie, biografie i filmografie. Nazwiska aktorek zostały wybrane przez specjalne jury i widzów w plebiscycie publicznym. Prezentowane na wystawie zdjęcia są autorstwa wybitnych polskich fotografików i fotosistów, m.in.: Renaty Pajchel, Edwarda Hartwiga, Zofii Nasierowskiej, Tadeusza Rolkego, Piotra Bujnowicza.

WSZYSTKO NA SPRZEDAŻ. ZAGRANICZNE PLAKATY DO FILMÓW ANDRZEJA WAJDY ZE ZBIORÓW ANDRZEJA CEBULI

Wystawa prezentuje 62 plakaty, które powstały za granicą do filmów Andrzeja Wajdy. Plakaty pochodzą ze wszystkich stron świata – m.in. z Argentyny, Francji, Niemiec, Anglii, Rosji, a nawet z Japonii. Powstały do filmów z całej twórczości Andrzeja Wajdy – od Kanału do Katynia.

O 21.00 jak zawsze zaprasza KINO LETNIE pod Zielonogórskim Ratuszem. w Pierwszy dzień pokazów będziemy mogli obejrzeć dwa filmy w ramach Cyklu NA STYKU KULTUR. Będą to:

CALIFORNIA DREAMIN'  dramat / 155 min.  reż. Cristian Nemescu   Rumunia 2007

Akcja ostatniego niedokończonego filmu Cristiana Nemescu oparta jest na autentycznych wydarzeniach z 1999 roku, z czasów wojny w Jugosławii. Kapitan Jones ma za zadanie ochraniać tajny transport pociągu NATO. Jego misja zostaje znacząco utrudniona przez Doiaru, drobiazgowego i skorumpowanego zawiadowcę, który zatrzymuje pociąg gdzieś na zapadłej wsi w Rumunii. Miejscowa społeczność wychodzi z siebie, aby ugościć przymusowo stacjonujących Amerykanów. Wobec braku możliwości kontynuowania podróży, dowódca amerykański, organizuje bunt mieszkańców przeciwko zawiadowcy ..

UCIECZKA reż. KATRINE WINDFELD  DANIA, FILM FABULARNY, 117 MIN.

Duńska dziennikarka Rikke Lyngvig zostaje porwana i uwięziona w Afganistanie. Udaje jej się uciec, dzięki pomocy jednego z oprawców. W tym samym czasie młody Afgańczyk trafia do Europy i prosi swoją byłą ofiarę o pomoc. Jaką decyzję podejmie Rikke? Echa politycznego populizmu i głodne sensacji media nie ułatwiają jej wyboru, a tylko potęgują wewnętrzne rozdarcie.

http://www.dfi.dk/faktaomfilm/danishfilms/dffilm.aspx?id=20966

Przez 8 dni Festiwalowych pokazów (sierpniowe poniedziałki i wtorki) pod kuratelą Bartosza Gajka obejrzymy retrospekcję współczesnego kina Rumuńskiego i Duńskiego. Widzowie obejrzą cały przekrój kina zaczynając na komedii, a kończąc na dramacie. W czwartki i piątki pod Ratuszem powita wszystkich kino konkursowe. Na wszystkie pokazy obowiązuje wstęp wolny. Festiwal tak jak w latach poprzednich organizowany jest przez Fundacją Kombinat Kultury i Klub Muzyczny 4 RÓŻE DLA LUCIENNE.

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 78