FESTIWAL FILMOWY "KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2011"


Filmożarcie - Oblicza Rosji
Wszystkich miłośników ambitnego kina zapraszamy do zielonogórskiego klubu "4 Róże dla Lucienne" na środowe Filmożarcie gdzie wyświetlimy filmy z serii Oblicza Moskwy. W najbliższą środę 30 marca o godz.19.00 zobaczymy: "Durakowo, wioska głupców", "7 X MOSKWA" oraz "Elektryczka". Wstęp na projekcje jest wolny !!!


Durakowo, wioska głupców.


Durakowo to niewielka miejscowość w sercu Rosji, w której były spadochroniarz Armii Radzieckiej prowadzi centrum odnowy duchowej dla zagubionych obywateli i dzieci kombatantów. Michaił Fiodorowicz Morozow ma krzepę i cieszy się poważaniem wśród rezydentów swojego ośrodka. Dzień mija tutaj przede wszystkim na pracy fizycznej, która stanowi jeden z głównych elementów programu reedukacji. Drugim jej ogniwem są pogadanki z charyzmatycznym opiekunem, będące mieszaniną prawosławnej pobożności i zebrań partyjnego aktywu.

7 X MOSKWA.


Dokument Piotra Stasika można porównać do poezji bez słów. Widzimy siedem długich ujęć pokazujących Moskwę. Punkty, w których ustawiono kamerę, nie zostały bynajmniej wybrane przypadkowo: to charakterystyczne, newralgiczne i całkowicie różne miejsca stolicy Rosji. W każdym ujęciu coraz głębiej wchodzimy w materię miasta i odkrywamy jego rzeczywistość.


Elektryczka.


Film dokumentalny z cyklu "Rosja - Polska. Nowe spojrzenie". Ukazuje podróż dzisiejszą, rosyjską elektryczką. Po drodze natkniemy sie na pana rozmawiającego przez komórkę, czy dziecko stawiające pierwsze kroki. Dzięki nim i wielu innym postaciom ukazuje się nam obraz społeczeństwa obecnej Rosji.
następna »

 

Od 2010 roku Filmowa Góra nominuje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego


Wspiera nas:


Współorganizatorzy FG:

Wyszukiwarka

Odwiedziny


Wczoraj : 356